Open vacancies

Osa-aikainen myyjä Loimaalle

Etsimme asiakkaallemme Loimaan Hintakaareen osa-aikaista myyjää!

Hintakaari on koko perheen edullinen ostosparatiisi, josta löydät kaiken aina oikealla hinnalla. Tavaratalosta löytyy rakennustarvikkeet, työkalut, pienkoneet, kodinsisustus- ja taloustuotteet, perheen pienimmille lelut ja välineet sekä kaikkea maan ja taivaan väliltä. Hintakaari on vuonna 1996 perustettu 100 prosenttisesti suomalainen perheyritys, joka palvelee asiakkaitaan aina mahdollisimman hyvin sekä myös kuuntelee asiakkaidensa toiveita tuotevalikoimiin ja hintoihin liittyen.

Työtä on tarjolla osa-aikaisesti alustavasti vuoden 2024 loppuun asti.

Jatkossa on mahdollisuus myös pidempiaikaiseen työsuhteeseen.

Työtehtäviin kuuluu:

  • Hyllytystä
  • Myynti- ja kassatyöskentelyä
  • Asiakaspalvelua
  • Muita tavaratalon tehtäviä.

Työssä menestyäksesi, edellytämme hakijalta:

  • Oma-aloitteisuutta ja asiakaspalvelukeskeisyyttä
  • Ahkeraa ja positiivista työotetta
  • Kykyä työskennellä sekä yksin että osana tiimiä.

Arvostamme:

  • Aikaisempaa kokemusta myyjän tehtävistä (sekatavarakauppa plussaa)
  • Englannin kielen taitoa
  • Joustavaa työasennetta.

Työssäsi tarvitset oma-aloitteellisuutta ja ratkaisukeskeisyyttä! Palkkauksessa käytetään kaupan työehtosopimusta.

Mikäli koet olevasi oikea henkilö tehtävään, lähetäthän hakemuksen oheisen linkin kautta. Täytämme paikan heti sopivan henkilön löydyttyä!

Lisätietoja tehtävästä antaa Matti Käkelä, klo 9–17, matti.kakela@seasons.fi, 044 987 9232.

CV Tips from Seasons Experts

Despite the growing popularity of social media channels, the Curriculum Vitae (CV) remains one of the most important tools in job hunting. It briefly tells who you are, what you have done, and what you can do. Therefore, it is recommended to start your job search by creating or updating your CV. The most important feature of a CV is consistency. It is essential to be able to describe your skills in a way that makes it easy for the reader to understand your key skills and achievements. Therefore, keep the red thread with you when creating your CV, and you are already well on your way.

1

Be consistent and understandable

Clearly state your key skills and achievements. Always think about the reader - is it easy for them to follow?

2

Highlight the main points clearly

Contact information, language skills, work experience, and education are the backbone of every CV.

3

Don't forget your references

If you can get previous employers to provide a recommendation for your hiring, it will certainly get positive attention.

4

Remember the position you are applying for

Every job application and CV is best tailored for the specific position, so that you can sell your skills in the best possible way.